KORONAVÍRUS HLÁSENIE. Vzhľadom na vzniknutú situáciu bude kamenný showroom Ambiente design zatvorený pre zákazníkov až do odvolania. Kontaktovať nás môžete emailom na ambiente@ambiente.sk. Tí zákazníci, ktorí si u nás už objednali, budú informovaní jednotlivými dizajnérkami o priebehu ich zákazky. Naši dodávatelia ako aj my robíme všetko preto aby sme dokončili zákazky a uspokojili všetkých záujemcov o naše produkty a služby.

Blackoutové závesy – zatemňovacie

Zatemňovacie závesy sa delia na blackout a dimout. Hlavným rozdielom je percento svetla, ktoré záves prepúšťa. Pri blackoute je to 0 % a pri dimoute 5-8 %. Obe látky vám v miestnosti vytvoria tmu, ktorú na spanie potrebujete, no blackoutový záves je trošku tvrdší a menej poddajný, pretože je obstaraný pogumovanou textílou na rube látky. Tá zabraňuje prieniku svetla na 100 %.

Dimout je už poddajnejší pretože pogumovanú vrstvu nemá a je ako materiál padavejší. Blackouty sa často využívajú v hoteloch. Doma vám však podľa nášho názoru stačí dimout. Má oveľa väčší výber látok ako blackouty.

Ak si však neviete vybrať ani z dimoutov, ani z blackoutov, môžete si látku vášho výberu nechať podšiť dimoutovou alebo blackoutovou podšívkou a budete mať dokonalú kombináciu závesu a funkčnosti. Výber je len a len na vás.