Ako oživiť obývačku: Tieto doplnky dokážu divy!

Bytový textil poskytuje veľa priestoru pre fantáziu a vyjadrenie vkusu, čím nám pomáha premeniť byt na domov – útulný, pohodlný a neopakovateľný. Ktoré kúsky vám pomôžu k vysnívanej zmene?

Textíliami dokážete doslova čarovať. Vnášajú do interiéru mäkkosť, farby, vzory a štruktúry, čím priestoru vdychujú osobitosť a jedinečnosť. Ak chcete dotvoriť byt textilom, mali by ste rozumieť farbám, vzorom a optickým efektom, ktoré s nimi môžete docieliť. Pri výbere dekoračných látok musíte pamätať aj na praktickú stránku - mechanické vlastnosti materiálu, ktoré ovplyvňujú možnosti jeho použitia a spôsob údržby. Ak túžite po oživení priestoru, asi najvýraznejší vplyv na podobu domácnosti majú dekorácie okien a textilné čalúnenie nábytku, prípadne tapety, ktoré sú v dnešnej dobe mimoriadne obľúbeným nástenným dekorom. V obývačke by však podľa na slovo vzatých odborníkov na dizajn nemal chýbať ani kvalitný kusový koberec.

Projekt-BYRON-BLUE-WAVE-reálny-náhľad-ambiente.sk

Ako podčiarknuť charakter interiéru doplnkami?

Textílie v byte by mali ladiť s farebnosťou nábytku, podláh a stien. Práve látka môže pekne prepojiť rôzne farby v jednej miestnosti alebo do nej môže vniesť nový akcent. Farebnosť a vzor jednotlivých doplnkov by ste mali prispôsobiť aj rozmerom miestnosti – do malých priestorov sú vhodné svetlé, neutrálne a jemné pastelové farby, tkaniny s drobným vzorom, prípadne jednofarebné tkaniny. Vo veľkých priestoroch môžu dominovať aj výrazné motívy, pestré farby a extravagancia. Textílie na oknách musíte zladiť s interiérom, do úvahy však berte aj ich funkciu. Záves alebo záclona môžu okno len zdobiť, ale dokážu tiež v prípade potreby zatemniť miestnosť, závisí od výberu materiálu. Jemné záclony rozptyľujú svetlo, ktoré vniká do miestnosti, tiež chránia pred zvedavými pohľadmi z ulice, farebné priesvitné tkaniny však ovplyvňujú aj farbu svetla v miestnosti. Ak chcete použiť záves hlavne pre zatemnenie miestnosti, stavte na dimout alebo blackout závesy.Project-INSPIRATION-BLUE-nova-verzia-papagaje4-ambiente.skV móde je (takmer) všetko, nechajte si poradiť odborníkmi

Dnes je v móde dekorovať interiér textíliami, ktoré tvoria farebne zladenú sériu. Môžu sa použiť rovnaké vzory na rôznych materiáloch, v rovnakej farebnosti, vďaka čomu sa dajú pekne zladiť napríklad závesy s poťahom sedačky či obliečkami na vankúšoch. Súčasťou sérií, ktoré ponúkajú interiérové štúdia, bývajú aj tapety či koberce. Váš domov by mal byť pre vás útočiskom, kde sa budete cítiť maximálne príjemne, preto si bytový textil vyberajte najmä podľa svojho vkusu a preferencií. Ponuka interiérového štúdia Ambiente je naozaj pestrá, nájdete u nás svetových dizajnérov s exkluzívnymi kolekciami i  bytový textil za ceny dostupné pre každého. Pred návštevou štúdia by ste mali mať približnú predstavu o štýle a farebnosti interiéru, samozrejmosťou však je, že naši profesionálni bytoví dizajnéri s dlhoročnými skúsenosťami, vám vedia vytvoriť „moodboard“ pre lepšiu predstavivosť a navrhnúť vám doplnky, ktoré váš domov dokonale dotvoria. Ponúkame komplexné služby – od poradenia pri výbere vzoru a materiálu, zamerania, návrhov a nákresov, až po samotné šitie a nadekorovanie jednotlivých bytových doplnkov. Či už si nami necháte dekorovať celý interiér na mieru, alebo si len kúpite látku, či dáte ušiť závesy, závisí len od vás. Máme však pre vás jednu radu - ak nechcete zariadenie bytu často meniť, snažte sa staviť na čo možno najkvalitnejšie materiály, aby zmena vášho interiéru naozaj stála za to!