Doprajte deťom izbu snov - prispôsobte tomu aj záclony a závesy!

Nielen nábytok, rovnako dôležitým vybavením sú aj záclony a závesy do detskej izby, ktoré dotvárajú celkový ráz miestnosti a môžu efektne podčiarknuť štýl, v ktorom sa izba vašich ratolestí nesie.

Príjemné a útulné prostredie je pre harmonický rozvoj detskej duše nesmierne dôležité. Čo sa vlastne deťom páči? Každý vek si žiada svoje. Vkus aj potreby detí a mladých ľudí sa postupne menia a vyvíjajú. Kým škôlkarom a mladším detičkám vyhovujú závesy s motívom rozprávkových hrdinov, starším deťom sa viac páčia neutrálnejšie doplnky s obrazcami alebo jednoduchými vzormi. Vítané sú bodky, prúžky alebo kombinácia geometrických tvarov. Urobíte dobre, keď sa pri výbere dekorácií do detských izieb svojich ratolestí opýtate, čo sa im páči a čo by chceli a dohodnete sa na kompromise.

detské-závesy-a-záclony-ambiente.sk

Vitajte v rozprávkovej ríši fantázie!

Výrazných detských motívov na záclone alebo závese sa netreba obávať – v izbách tých najmenších vyzerajú pekne a sviežo. Závesy s autíčkami, zvieratkami, stromami, kvetmi a navyše v príjemných sviežich farbách! Závesy s ružovými kvietkami a motýlikmi zas okno doslova rozžiaria. Pri výbere pestrejších materiálov však dbajte na to, aby kombinácia rôznych vzorov a farieb nepôsobila chaoticky a rušivo. Záclony a závesy s detskými motívmi sa hodia skôr k jednoduchším tvarom a minimalisticky zariadeným izbám. Do detských izieb, v ktorých sa nachádza napríklad pestrý koberec a iné výrazné doplnky, sú ideálne skôr jednoduchšie záclony a závesy, napríklad s farebnými bodkami alebo iným jednoduchým zdobením.

Záclony a závesy do detskej izby prispôsobte veku

Mladší školáci dajú pred detskými motívmi prednosť jednoduchším vzorom. To však neznamená, že ich závesy a záclony musia pôsobiť nudne! Malí študenti pri dekoroch ocenia ich praktickosť, no žiadajú aj určitú nápaditosť. Čo poviete na závesy s pestrofarebnými prúžkami? Sú skvelou voľbou!

detské-závesy-a-záclony2-ambiente.sk

Zachovávajte rovnováhu

Detské závesy s prúžkami v pastelových farbách pôsobia romanticky a nežne, stačia vám k nim hladké biele splývavé záclony. Malí predškoláci sa začínajú pripravovať na školskú dochádzku, učia sa prvé písmenká a číslice, často sú však unavení a po obede si potrebujú oddýchnuť. Vo vytváraní ideálneho priestoru na oddych vám pomôžu jednofarebné blackoutové závesy. Tieto populárne a efektné závesy sú vyrobené z kvalitnej blackoutovej látky, ktorá miestnosť zatemní a zároveň vyzerá štýlovo. Siahnite po svetlých alebo sýtych odtieňoch, ktoré miestnosť zútulnia a pocitovo oteplia, prípadne stavte na obľúbenú farbu vášho dieťaťa.