Elegantné, moderné a hlavne dizajnové tapety

Nechceme dnes písať o starých tapetách, ako ich poznáme zo socializmu. Boli všade, boli papierové, boli škaredé a veľmi ťažko sa odstraňovali. Doba pokročila a kvalita tapiet prešla obrovskou zmenou. Dnes sú v ponuke aj vliesové tapety. Vlies je netkaný textil, ktorý pôsobí teplo a veľmi dobre sa zo stien odstraňuje. A tie vzory! Je ich neúrekom.

Ak máte chuť na zmenu, ale nechcete prerábať celý interiér, skúste tapetu. Neverili by ste, čo dokáže jedna zmenená stena, ktorá bola predtým biela a teraz na nej bude tapeta. Ponuka je široká. Zamerajme sa však na elegantné, dizajnové a moderné tapety.

Výrobcovia sa predháňajú, kto vymyslí tapetu krajšiu a luxusnejšiu. Firma Elitis má už tradične vo svojej ponuke vinylové tapety, ale vždy príde s niečim novým. Tento rok sú to mušle a drevo. Miesto tradičných tapiet vymysleli obklad na stenu, ktorý sa podobá mozaikovým kachličkám do kúpelne. Efekt stojí za to. Tapeta je skvelá, má 3D efekt a hra svetla je úžasná. Elegantné tapety sú aj tie, ktoré síce 3D efekt nemajú, ale majú ornamenty a trblietky. Sú to napríklad tie z dielne belgických výrobcov vliesových tapiet Khroma. Skoro každá žena má rada trošku lesku vo svojom živote, tak prečo si ho nedopriať aj na tapete. Priestor sa prežiari vďaka trblietkam na tapete, ktoré sa budú ligotať pod vplyvom denného svetla alebo svetla z lampy. Vášmu priestoru vdýchnu noblesu a pocit luxusu a obyčajnú bielu stenu zmenia na šperk vašej domácnosti.

Najluxusnejšou formou tapiet sú tapety textilné. Zväčša majú vzory ako látky na čalúnenie alebo na závesy. Sú to v podstate látky, ktoré sa dajú nalepiť na stenu. Skutočnými odborníkmi v tomto odvetví sú z našej ponuky značky Texam, Pierre Frey, Jim Thomson alebo už spomínaná značka Elitis.

Za dizajnové a moderné tapety môžeme tiež považovať tie tapety, ktoré síce nemajú výrazný vzor, ale majú štruktúru. Väčšinou ide o vinylové tapety, tapety s kamienkami prípadne tapety s efektom korku alebo betónu. Aj tu je naša ponuka veľmi široká. Či už je to značka Zoffany, ktorá okrem luxusných tapiet ponúka aj tie štrukturované a moderné, alebo značka Texam či naša novinka Wall and Deco, ktorá ponúka digitálnu potlač na vinyle - štruktúry, obrazce, kvety....fantázia.

Ak sa vám žiada vzor kvetinový odporúčame angličanov ako sú Sanderson, Cole and Son či Moriss and Co.

Určite si je z čoho vyberať. Takže, ak sme vás inšpirovali ku zmene, príďte do nášho interiérového štúdia a naše dizajnérky vám už pomôžu vybrať tú správnu tapetu práve pre váš priestor.

Ambiente design team.

moderné tapety ambiente.sk