Hotelové riešenia textílií s atraktívnym dizajnom

Zariadenie interiérov hotelov sa relatívne veľmi odlišuje od zariadenia domácností. Je v nich totiž potrebné vytvoriť vyšší štýl s luxusne pôsobiacimi prvkami, ktoré do priestorov prinesú práve rozličné tapety na stenu, textílie a iné doplnky. Navyše, je potrebné, aby sa veľmi ľahko udržiavali v ideálnom stave a spĺňali technické nároky vzhľadom na protipožiarnu ochranu. Aj preto hotelové riešenia textílií musia byť vyhotovené z nehorľavých materiálov a byť zároveň nenáročné na údržbu.

Tevira – bezpečnostný protipožiarny materiál ideálny pre hotelové riešenia

Jedným zo svetovo najpoužívanejších materiálov textílií ideálnym na hotelové riešenia je tkanina Tevira, ktorá okrem toho, že je nehorľavá, zabraňuje aj ďalšiemu šíreniu ohňa. Je tvorená polyesterovými vláknami, ktoré rôznymi technologickými úpravami získavajú permanentnú odolnosť voči požiaru. Túto schopnosť si udržiavajú stále, a to aj bez akejkoľvek dodatočnej starostlivosti, akú si vyžadujú iné nehorľavé materiály. Vlastnosti sa udržiavajú aj ich údržbou, napríklad praním. Materiál Tevira spĺňa dôležité bezpečnostné normy a jeho použitie v hoteloch je stávkou na istotu. Navyše, počas požiaru sa z Teviry neuvoľňujú žiadne agresívne chemické látky a toxíny, preto je považovaná za ekologicky šetrnú tkaninu. Príjemným bonusom materiálu Tevira je jeho ľahká údržba, priedušnosť a absolútna zdravotná nezávadnosť.

Spojenie pokročilej technológie a dizajnovej stránky

Technologicky pokročilá bezpečnostná tkanina Tevira je vhodná na hotelové riešenia textílií nielen z dôvodu protipožiarnej ochrany, ale aj atraktívneho dizajnu. Výrobca totiž odolné vlákna spracoval na množstvo rôznych prevedení tkanín, vďaka ktorým je v hoteloch možné z Teviry vyhotoviť  širokú paletu textilných doplnkov. A to závesy, záclony, rolety, poťahy, čalúnenia či dokonca koberce. V našej ponuke tiež nájdete aj nehorľavé tapety.

Možné úpravy priamo na mieru

interiérovom štúdiu Ambiente dokážeme nehorľavý materiál upraviť na mieru konkrétnemu hotelovému riešeniu. Na základe obhliadky priestorov sa do hotelov dodávajú presné rozmery tkaniny upravené do požadovanej formy. Napríklad na závesy a záclony sa aplikuje typické riasenie či sa vytvárajú tzv. pevné flámske záhyby s pevnými skladmi. Tie uľahčujú vešanie závesov a záclon a manipuláciu s nimi. Samozrejme, všetky úpravy materiálu na mieru sa vyhotovujú v súlade s navrhnutým interiérovým konceptom, s ohľadom na atraktívny dizajn a maximálnu funkčnosť tkaniny.

 hotelove-riesenia-2