Interiérové doplnky v spálni vyčarujú útulnú atmosféru: Ktoré kúsky vám nesmú chýbať?

Textilné dekorácie a doplnky sú ozdobou každého interiéru. Či vás už očaril čistý škandinávsky štýl, alebo dávate prednosť uvoľnenému bohémskemu štýlu, necháme na vás. Mäkučké dekoračné vankúšiky, romantické závesy alebo štýlové prikrývky však vytvoria v každej domácnosti neopakovateľné čaro. 

V spálni samozrejme najviac záleží na tom, aby sa vám v nej dobre spalo. To však nie je všetko. Z estetického hľadiska sú dôležité aj zvolené farby, celkový štýl miestnosti a v neposlednom rade aj doplnky. Tie sú považované za akúsi čerešničku na torte. Rozmanité interiérové doplnky a dekorácie vám dokážu urobiť radosť a vniesť do celého priestoru ešte viac lásky, nehy a harmónie. Na čo by ste sa mali pri ich výbere zamerať?

postelna-bielizen-fischbacher

Posteľná bielizeň, vankúše a prikrývky rozhodujú

Skúste v spálni vrstviť textílie, dodáte jej honosnejší vzhľad. Môžete skúsiť skombinovať lesklý saténový prehoz s prikrývkou z bavlny alebo z mohéru. Do farebných spální, v ktorých nechýba pestrosť skvele zapadnú deky alebo prikrývky z rôznofarebných kúskov. Tieto dominantné kúsky vždy upútajú najväčšiu pozornosť. Ak sa rozhodnete pre jednofarebné lôžkoviny, zvlášť pre biele, bude posteľ vyzerať oveľa zaujímavejšie a extravagantnejšie ak cez ňu prehodíte prehoz z umelej kožušiny. Posteli pridá na objeme a zaujímavosti.

Lôžkoviny môžu predstavovať istú formu luxusu. Rozmaznávajte sa kvalitnými materiálmi z dielne renomovaných značiek ako Christian Fischbacher, Graser či Bauer, ktoré sa postarajú o váš dokonalý spánok. Urobte si radosť obliečkami z brokátu, hodvábu alebo saténu, prípadne zvoľte obliečky podľa ročného obdobia, v lete s kvetinovým motívom, na Vianoce s nórskym vzorom a na jeseň sa zobúdzajte v zemitých farbách. Dolaďte posteľnú bielizeň menšími dekoračnými vankúšikmi, ktoré dodajú spálni punc elegancie a noblesy.

polopriehladne-zavesy-a-zaclony

Záclony a závesy vyzdvihnú každý priestor

Rešpektujte vždy štýl, v akom je spálňa zariadená a podľa toho voľte aj textílie. Do minimalisticky ladených miestností sa čipka alebo vyšívané závesy jednoducho nehodia, no skvelo ukážu v priestore, ktorý je navrhnutý v populárnom „boho“ štýle, prípadne v provensálsky ladených domácnostiach.

Moderné interiéry si vyslovene žiadajú jednoduché textílie a jemné prevedenie. Môžete však kombinovať rôzne typy tkanín, výsledný efekt je otázkou vášho vkusu. Luxusné riasenie, strapce, výber i množstvo materiálu, to všetko tvorí celkový dojem, ktorého tvorcom ste vy. Moderné typy záclon a závesov striedajú funkčné prevedenia, je na vás, či zvolíte do svojej spálne zatemňovací alebo dekoračný záves, prípadne kombináciu rôznych textílií podľa svojich potrieb.

koberce-stepevi-ambiente

V spálni by vám nemal chýbať ani luxusný koberec. Môže byť zo syntetických alebo prírodných vlákien, s vlasom dlhým alebo krátkym. Veľkosť, tvar, či vzor, je len vo vašej réžii. Exkluzívne pôsobí kusový koberec ako solitér, ale aj celoplošný kúsok, ktorý poskytne vašim nohám dokonalé pohodlie. Ak si neviete rady, obráťte sa na našich profesionálnych dizajnérov, ktorí vám radi pomôžu vytvoriť útulný domov. Vyberajte z rôznych štruktúr, vzorov, materiálov, farieb i lesklosti a vytvorte zo svojej spálne priestor, kde sa budete cítiť šťastní. Ak zladíte textilné doplnky vo vašej spálni s ostatnými dekormi, môžete sa tešiť na harmóniu, ktorá zaplaví celý priestor vašej spálne.