Január priniesol množstvo výstav

Starý rok sa skončil a do nového sme vhupli plnou rýchlosťou a s množstvom predsavzatí. Jedným z nich je zaiste popracovať na svojich kvalitách. Aby sme ani my neostali v hanbe, navštívili sme pár januárových výstav, ktoré boli pre nás veľkou inšpiráciou.

Heimtextil vo Frankfurte

V čase 10. – 13. 1. 2017 sa vo Frankfurte konal veľtrh, na ktorom vystavovali aj naši hlavní partneri zaoberajúci sa tapetami. Výstava sa týkala textilného, odevného, kožušníckeho priemyslu, ale, samozrejme, aj dizajnu a nábytkárskeho priemyslu. Každý maloobchodník, výrobca alebo bytový či odevný návrhár si prišiel na svoje. Práve preto sme tam nemohli chýbať ani my. Zaujali nás hlavne tapety, posteľná bielizeň a výstava látok pre veľkoobchod.  Mimochodom, svoje novinky predstavila aj firma Khroma. Hlavným ťahákom ich výrobkov boli motýle a listy ginka a my sa už nevieme dočkať, kedy svojim zákazníkom predstavíme aj nové katalógy. Bude ťažké si vybrať! Očarili nás tiež značky Texam, Atlas, Rasch textil a mnohé ďalšie.

Domotex v Hannoveri

Výstava Domotex vpustila svieži vietor do interiérového dizajnu. A veruže sa tešila obrovskému záujmu, nielen vystavovateľov (až zo 60 krajín!), ale aj návštevníkov, ktorí sa zaujímajú o kusové alebo celoplošné koberce. Výrobcovia kobercov vytiahli zbrane vysokého kalibru a predviedli návštevníkom skutočne pútavé novinky zo sveta kobercov. Nás najväčšmi zaujala značka Makalu, nielen preto, že s ňou spolupracujeme už dlhší čas. Hlavným dôvodom nášho zanietenia je fakt, že ide o vysoko kvalitné ručne tkané koberce z nepálskej vlny a hodvábu. Vlnené koberce rôznych tvarov a dizajnov z novozélandskej vlny zasa predviedla firma Paulig.

Deco off v Paríži

Návšteva výstav v oblasti interiérového dizajnu je dôležitá preto, aby sme mohli nadväzovať nové spolupráce s potenciálnymi dodávateľmi, ale aj preto, aby aj v našej krajine mali ľudia k dispozícii výrobky, ktoré sa objavujú pod značkou štýlové v rámci celého sveta. V oblasti látok, tapiet a dekorácií nás opäť nesklamali naši skvelí dodávatelia Houles, Sahco, Christian Fischbacher, Studio art, Pierre Frey, Sanderson, Zoffany, Jim Thomson, Designers Guild a mnohí ďalší. Táto parížska výstava je špecifická tým, že sa nekoná pod jednou strechou, ale pri jej návšteve sa túlate parížskymi uličkami ozdobenými lampiónmi a vchádzate z jedného showroomu do druhého. Niektoré inštalácie boli zhotovené svetoznámymi módnymi návrhármi, ako je napr. Christian Lacroix, Sonia Rykiel, Ralph Lauren, rozhodne sa bolo na čo pozerať.

Za zmienku stojí aj výstava látok v Londýne, no tá je skôr zameraná na anglický a americký trh. Ďalšia výstava, na ktorej sa prezentujú látky na závesy a čalúnenie, sa koná každé dva roky v Kolíne.  Výstava nábytku sa v Kolíne ale koná každý rok. V talianskom meste Como si na svoje prídu všetky renomované značky, ktoré pracujú iba s hodnotnými a kvalitnými látkami.

Navštíviť všetky dôležité a nápadité veľtrhy je niekedy problém, a to najmä z časového hľadiska, avšak Ambiente tím robí všetko preto, aby zostal v obraze a prinášal svojim zákazníkom aktuálne príchute interiérového dizajnu.