Novinka v Ambiente – STROPNÉ LIŠTY

Vzhľadom interiérov sa zaoberáme už nejaký ten piatok. Doba sa stále vyvíja a nie je tomu inak ani vo svete interiérového dizajnu. Vo všetkých odvetviach nášho života prichádzajú novinky. My v Ambiente nechceme zaostávať. Na jeseň sme pre našich zákazníkov pripravili novinku v podobe stropných líšt od firmy NMC.

Vo svete zariaďovania nie sú stropné lišty žiadnym novým objavom, ale my sme im v Ambiente prepadli až teraz. Už veľmi dlho obliekame steny do tapiet z rôznych materiálov a dekórov, ale až teraz sme objavili čaro prepojenia steny s plafónom.

stropne-listy-ambiente-02

Stropná lišta je vlastne elegantné spojivo medzi stenou a stropom. Môže mať nekonečné množstvo podôb a veľkostí. Môže byť hladká, s ornamentom, moderná - zrezaná do schodíkov, zaoblená, hranatá. Vyberať si môžete medzi malými od 1,5 cm až do veľkých, 20 cm, ktoré sa hodia do miestností s vysokými stropmi. U nás v Ambiente sa nám asi najviac páčia také stredné, 8 cm. Stropné lišty z našej ponuky sú zhotovené z polyuretánu. Sú oveľa kvalitnejšie ako obyčajné polystyrénové, sú odolnejšie a nedeformujú sa pri menej opatrnom zaobchádzaní.

Ak si chcete dať na steny nové tapety a zakončiť ich stropnými lištami, odporúčame nasledovný postup.

1. Stenu je najlepšie vystierkovať. V dnešnej dobe sú v ponuke mokré stierky, pri ktorých už nevzniká toľko špiny a jemného prachu ako v minulosti.

2. Stropné lišty sa lepia na stenu a plafón ako prvé. Sú v dvojmetrových kusoch, ktoré si skúsený lištár podľa potreby zrezáva na požadovanú dĺžku.

3. Po nalepení sa lišty prebrusujú.

4. Po prebrúsení sa lišty maľujú a ak vznikli na stenách fugy kvôli krivým stenám ešte sa aj silikónujú.

5. Po vyschnutí silikónu a farby môžete nalepiť tapety a steny budú hotové.

Teoreticky sa môžu lišty aplikovať aj na tapety, ale je tam vždy risk, že sa tapeta pri lepení líšt poškodí.

Výhodou stropných líšt je aj fakt, že nimi môžete vytvárať na strope niky na závesy, ak ste na ne zabudli, keď u vás boli sadrokartonisti. Schovajú koľajničky a utvoria na stene miesto, kam patria závesy. A keďže my v Ambiente ponúkame aj závesy aj tapety, stropné lišty sa nám veľmi páčia.

A čo vám? Príďte si ich obzrieť k nám do showroomu.

Váš Ambiente team.

 stropne-listy-ambiente-01