Ozdobné tapety ulahodia aj vášmu interiéru

Zdá sa nám, že tapety zažívajú v posledných rokoch znovuzrodenie. Podarilo sa im úspešne prekonať ich sivú minulosť a vrátiť sa na scénu v novej kráse, ktorú predstavuje spojenie kvalitných a praktických materiálov s atraktívnym dizajnom. A práve ten hrá dôležitú úlohu v dekoratívnej funkcii tapiet. Ak sa rozhodnete použiť tapety na steny vášho interiéru, dajte si záležať, aby mu skutočne lahodili, zvýšili jeho originalitu, či ho dokonca povzniesli na úplne inú úroveň.

Bola by naozaj škoda, ak by ste svoj interiér namaľovali obyčajnou bielou farbou. Ak vám skutočne záleží, ako vaše priestory vyzerajú, nebojte sa trochu viac zainvestovať do dizajnérskych tapiet, pri ktorých máte záruku nielen najvyššej kvality, no tiež podmanivého dizajnu. Nemusíte kupovať odvážnu tapetu na všetky steny. Stačiť bude jedna výrazná stena, ku ktorej dokombinujete doplnkovú tapetu s jemnou štruktúrou na steny ostatné.

Konvenčné, ale aj skutočne extravagantné riešenia

Jedny zo svetovo najpopulárnejších a dizajnovo najprepracovanejších tapiet pochádzajú z dielne značky ELITIS. V jej tapetách sa nájdu všetci – či už priaznivci konvenčných riešení, alebo ľudia, ktorí sa neboja experimentov a miernych výstrelkov. Dekoratívne tapety na steny z jej ponuky sú navyše vyrábané z moderných materiálov, ktoré sú nielen odolné voči opotrebovaniu, no tiež napríklad absorbujú hluk. Inšpiráciou pre vás môžu byť výrazné farebné tapety z prírodných materiálov alebo drobných korálkov - novinka, tapety tvoriace obrazy alebo tapety, ktorých vzory sú plastické a vystupujú do priestoru a vyvolávajú dojem čalúnenej steny. Značka Elitis vždy prichádza s novými prekvapeniami v podobe materiálov aj dizajnu.

Dáte príležitosť fototapetám aj vo vašom priestore?

Ak sa skutočne nebojíte miernych výstrelkov a chcete, aby váš interiér pôsobil skutočne dominantne, zaujmú vás tapety Mr. Perswall. V tomto prípade sa nejedná o klasické tapety, ale fototapety. Vďaka nim sa niektorá z vašich stien jednoducho zmení na obrovskú mapu sveta, či fasádu historickej budovy. Minimalistickým interiérom bude slušiť aj jednoduchá, no efektná tapeta znázorňujúca abecedu alebo osemsmerovku, ktorá ozvláštni pôvodný fádny priestor nesúci sa v tónoch bielej farby. Môžete sa kľudne preniesť k moru, alebo do New Yorku či Londýna.

Tapiet s ozdobnou funkciou je ďaleko viac. Ak ste sa nenašli v inšpiráciách uvedených v tomto článku, stačí len zavítať do nášho interiérového štúdia. Určite spoločne nájdeme taký vzor dekoratívnych tapiet, ktorý bude šitý na mieru práve vášmu interiéru.

Elitis-ambiente