Páperové paplóny a vankúše: Prečo tromfnú bielizeň z ostatných materiálov?

Prikrývky s páperovou náplňou majú dlhú životnosť, optimálne udržujú telesné teplo a ideálne priľnú k ľudskému telu. To však nie je všetko!

Páperie ako prírodný materiál ponúka viac benefitov ako iné, alternatívne materiály. Páperové paplóny už dávno nie sú ťažké „duchny“, ktoré vás zavalia a bude sa vám nekomfortne spať. Dnes sa vyrábajú prevažne tenšie prešívané deky, ktoré sú maximálne pohodlné a spí sa v nich doslova luxusne. Perie sa „nezosypáva“, ale je rovnomerne rozložené v celej prikrývke, takže nevznikajú žiadne studené miesta ani zóny, paplóny a vankúše z peria hrejú rovnomerne po celom povrchu. Renomované značky vyrábajú v dnešnej dobe produkty z peria na tej najvyššej možnej úrovni. Ak sa chcete vyspať ako v bavlnke, rozhodne by ste si domov mali zadovážiť páperové paplóny a vankúše. V špecializovanom interiérovom štúdiu Ambiente nájdete kvalitné páperové vankúše a paplóny od renomovaných značiek, ktoré spĺňajú tie najvyššie kritériá na spracovanie i pôvod peria.

páperový-paplón-Kamyk-Daunen-ambiente.sk

Perie je vhodné aj pre alergikov

Vedeli ste, že alergie viac vyvolávajú syntetické výplne ako perie? Zdravotná nezávadnosť peria však nie je jeho jediný benefit. Kvalitné perie je ľahké, ideálne hreje, prispôsobuje sa telu a je zárukou dokonalého spánku. Vzdušné páperové vankúše a páperové paplóny sú prateľné a obsahujú to najkvalitnejšie husacie perie. Lacnejšie výrobky sú zvyčajne plnené kačacím perím, ktoré má oproti husaciemu kratšiu životnosť a niekedy môže mať špecifický pach. Dôležitým faktorom, ktorý sa podieľa na kvalite spánku, je podiel páperia vo vankúšoch a prikrývkach. Čím viac páperia prikrývka obsahuje, tým je ľahšia a komfortnejšia, ideálne je, keď je prešívaná kazetovou technológiou. Páperové výrobky stačí občas prevzdušniť ľahkým „vytrasením“ a vyvetrať. Novodobé páperové vankúše a paplóny môžete prať aj v práčke pomocou najjemnejšieho programu alebo programu určeného na perie, sušiť ich môžete v sušičke, no nikdy nie na slnku. Ako zistíte voľným okom, že sa vám na páperovom vankúši bude dobre spať? Platí nepísané pravidlo: čím je páperový vankúš alebo paplón ľahší, tým lepšie!