Posteľná bielizeň ovplyvňuje náš spánok: Vďaka ktorým farbám sa vyspíte ako v bavlnke?

Vedeli ste, že farba obliečok má veľký vplyv na náš život? Určite si kladiete otázku, ako je to možné. Odpoveďou je, že farby, ktoré nás obklopujú, majú vplyv na to, ako sa cítime. 

postelna-bielizen-perelin-christian-fischbacher

S nástupom noci a spánku začína pracovať naše podvedomie, ktoré je ovplyvnené aj prostredím, v ktorom zaspávame. Ak chcete mať pokojný spánok, je dôležité zvoliť nielen príjemný materiál posteľnej bielizne, dôležitá je aj farba samotnej obliečky. A ako na nás vplývajú jednotlivé farby?

 Biela evokuje čistú myseľ, žltá zahreje 

Čistota a neutralita – presne to pripomína nevinná biela. Ak si zvolíme biele obliečky, dosiahneme dojem poriadku. Po bielych obliečkach často siahajú ľudia uznávajúci dokonalosť a tí, čo si v živote stanovili vysoké ciele. Biela nie je rušivá, preto ponúka priestor na vlastné myšlienky. Ak si posteľ zahalíte do žltej, zdvihne sa pocitová teplota v miestnosti o 2 ° C. Žltá sa hodí pre všetkých, ktorí sú plní očakávania a nádejí. 

obliecky-na-vankus-christian-fischbacher

Červená dodá energiu, ružová plní sny 

Červená farba je znakom života, elánu, sily a lásky. Nie je tajomstvom, že sa hodí skôr do spální silných osobností, prináša inšpiráciu a tvorivé myšlienky. Nežná a naivná ružová podporuje fantáziu a umožní vám premeniť svoje sny na realitu. Traduje sa, že fialová je len pre vyvolených. Buď vás upokojí alebo vo vás prebudí kreativitu a túžbu niečo tvoriť. Fialovú vyberajte vo svetlejších odtieňoch, tmavé fialové obliečky by na vás mohli pôsobiť ponuro. 

Zelená a modrá pre oddych tela i duše 

Príroda v hlavnej roli. Šumiace lesy, voňavá tráva,  hlboké more a nekonečná obloha. Vďaka modrým alebo sýto zeleným obliečkam sa budete cítiť sviežo a oddýchnuto. Rovnako si ich zadovážte, keď hľadáte rovnováhu a pokoj. Ak potrebujete záchytný bod, zvoľte hnedú posteľnú bielizeň. Je symbolom stability a bezpečia vychádzajúceho z hnedých prírodných tónov. 

Čierna je kráľovná noblesy 

Keď chcú byť dámy rafinované, zvolia zmyselné čierne šaty. Rovnako tak posteľná bielizeň v čiernej farbe pôsobí elegantne. Ak túžite po luxusnej posteľnej bielizni, stavte na tajomnú čiernu, budete sa cítiť exkluzívne. Čiernou posteľnou bielizňou môžete demonštrovať aj svoj životný štýl, pozornosť však určite venujte aj výberu materiálu. 

Mako saténové obliečky sú najlepšie 

Najlepšou voľbou je mako satén. Čo je mako satén? Je to ušľachtilá verzia bavlneného saténu. Mako znamená, že tento materiál je vyrobený zo 100% egyptskej bavlny - vlákno tejto bavlny je vďaka klimatickým podmienkam oveľa dlhšie a tým je pevnejšie a odolnejšie a pri praní sa nestrapká. Prádlo vyrobené z tohto materiálu sa nežmolkuje a vydrží. Satén nemá nič spoločné s tým studeným 100% polyesterovým materiálom, ktorý všetci poznáme. Satén súvisí s druhom väzby tkaniny. Látka je tkaná v atlasovo-saténovej väzbe, ktorá vytvára na prvý pohľad veľmi hebkú a trošku lesklú prednú stranu (líc) a klasicky matnú spodnú stranu (rub).

Mako satén je teda veľmi hladká a príjemná látka a je ideálna na výrobu posteľného prádla tej najlepšej kvality. V zime vás zahreje a v lete zase príjemne chladí a odvádza pot.

postelna-bielizen-christian-fischbacher