Pri návrhu interiéru nezabúdajte na dostatok prirodzeného svetla!

To, ako sa cítime v určitom priestore, sa odvíja aj od toho, koľko svetla preniká miestnosťou. Podľa odborníkov je svetlo mimoriadne dôležitým prvkom, na ktorý netreba zabúdať pri plánovaní domácnosti, kancelárií i administratívnych priestorov.

Žalúzie majú schopnosť regulovať množstvo svetla pomocou pohyblivých lamiel. Práve tie sa starajú o čiastočné alebo úplné zatemnenie miestnosti. Tiež môžu odrážať priame slnečné lúče do stropu tak, aby vzniklo príjemne rozptýlené svetlo. Vonkajšie žalúzie zároveň účinne zabraňujú prehrievaniu miestnosti.

žalúzie-spálňa-ambiente.sk

Aké tieniace systémy vám urobia veľkú službu?

Ak riešite návrh interiéru a rozhodujete sa, akým štýlom budete do priestoru „púšťať“ svetlo, stavte na overené tieniace systémy. K vnútorným tieniacim prvkom patria interiérové žalúzie, textilné rolety, plisované rolety, závesy, vertikálne žalúzie ale aj posuvné panely a mnohé iné typy, ktoré ponúka aj Ambiente.sk. Okrem žalúzií, ktoré sa vyrábajú z hliníka alebo z bambusu, takmer všetky ďalšie spomínané tieniace prvky pochádzajú z textílií. Žalúzie na mieru si môžete vybrať z obrovského množstva farieb a prevedení, vďaka čomu v interiéri poslúžia aj ako dizajnový doplnok. Hra svetla je to, čo robí priestor výnimočným. Ak zvolíte vertikálne žalúzie, môžete si byť istí, že interiér naberie celkom iný štýl a atmosféru. Vertikálne žalúzie čiastočne prepúšťajú svetlo, preto nie je miestnosť pri ich zatiahnutí zatemnená úplne, svetlo je len oslabené. Zvislé interiérové žalúzie sa perfektne vynímajú v kanceláriách, štýlovo navrhnutých pracovniach ale dnes nie je ničím výnimočným nájsť ich aj v dizajnovo riešených obývacích izbách s nádychom moderného minimalizmu. Ak potrebujete „oživiť“ väčšiu sklenenú plochu, skúste vertikálne žalúzie s veľkoplošnými farebnými vzormi.

žalúzie-obývačka-ambiente.sk

Buďte pánom svetla vo vašej domácnosti!

Menej alebo viac svetla? Najflexibilnejším pomocníkom sú žalúzie! Ako šibnutím čarovného prútika nimi okno zatemníte alebo naopak, ak tienenie nie je potrebné, môžete ich vytiahnuť do hornej časti okna. Neviete si vybrať? V ponuke Ambiente.sk nájdete žalúzie v širokej škále farieb, no môžete sa spoľahnúť aj na osvedčenú klasiku – biele alebo strieborné, ktoré nijako nezasahujú do farebného vnímania priestoru. Ten môžete doladiť textíliami ako sú závesy alebo záclony, ktoré sa používajú ako ideálna dekorácia v kombinácii s variabilnejším žalúziami. Svoju popularitu získavajú aj efektné textilné rolety a tieniace panely.