Snívate o modernom interiéri? Bývajte podľa vašich predstáv!

Definovať moderné bývanie je pomerne ťažké, zvlášť ak sa do módy neustále vracajú staré trendy. A tak sa stane, že v modernej domácnosti nájdeme prvky v retro, vintage alebo rustikálnom štýle. Bez ohľadu na to, pre aký dizajn bývania sa rozhodnete, podstatné je, že sa doma budete cítiť dobre. Je niečo milšie, ako keď vám dokáže srdce rozbúchať obyčajný záves alebo koberec?spálňa zariadené v honosnom štýle s decentnými závesmi - Ambiente.sk

Domácnosť k našim službám

Je to jasné. Po náročnom dni v práci nie je nič lepšie, ako keď nás privíta teplá náruč domova. V lete ideálne vychladený, v zime vyhriaty. Podieľajú sa na tepelnom komforte iba vykurovacie či klimatizačné zariadenia? Veľkú úlohu zohráva aj výber textílií. V lete prídu vhod zatemňovacie závesy, ktoré perfektne izolujú pred teplom a silným svetlom, v zime

najčastejšie používame tenšie materiály, viac priedušné, aby do priestoru preniklo viac prirodzeného svetla.

A ich dĺžka? Kto kúri radiátormi, uvíta, ak sú vo vykurovacom období voľné, inak je najideálnejšia dĺžka závesov taká, ktorá má v rezerve ešte aspoň 10 centimetrov. V zimnom období je tiež ideálne voliť také záclony alebo závesy, ktoré sa nezaťahujú naprieč celým oknom.

Deka prehodená cez opierku sedačky alebo obľúbeného kresla je taktiež obľúbeným prvkom, zútulňujúcim interiér. Mala by byť k dispozícii v akomkoľvek ročnom období. Tenšie materiály oceníte v lete, hrubšie zasa v chladnom počasí. Relax alebo nečakaný spánok si vždy pýta mať deku poruke. Ak ju aj nevyužijete, bude minimálne plniť dekoratívnu funkciu. Farebne doplní ostatné textílie a mala by sa stať štýlovým prvkom v miestnosti.

Aj koberce urobia veľký dojem

A čo rôzne druhy moderných kobercov? Milujeme ich rovnako ako ostatné textílie. Tvarové, materiálové a štýlové prevedenie má moc rozžiariť, upokojiť alebo farebne zjednotiť interiér. Za pozornosť však stojí najmä ich hrúbka. V teplejších interiéroch padnú vhod tenšie druhy kobercov, pretože nie je až tak potrebné izolovať sa od chladu sálajúceho od podlahy.

V dobre izolovaných bytoch s podlahovým kúrením je to naopak. Nevyhľadávame však len tepelný komfort, najmä v miestach, kde sa naše nohy vyskytujú najčastejšie, ale takisto dobré akustické podmienky. Závesy rovnako ako koberce a nábytok zaplnia priestor a zbavia ho ozveny.moderná obývačka s interiérovými doplnkami v nadčasovom štýle - Ambiente.sk

Poďte sa zahrať na dizajnérov

Na to, aby ste si vytvorili domov podľa predstáv, stačí len máličko. Popustiť uzdu fantázii a robiť veci možno trochu inak, ako ste na to boli zvyknutí v rodičovskom dome. Ten vás totiž vo veľkom ovplyvňuje, hoci si to neuvedomujete.

Farby, typy nábytku a štýl textílií môžete podvedome pochytiť a pokračovať s nimi aj vo  vlastných domovoch. Stojí teda pred vami veľká výzva, premeniť to, s čím ste takí zžití, na funkčné a moderné.

Láka vás interiérový dizajn? Stačí pár obrázkov na internete či v katalógoch luxusných záclon, a ihneď zistíte, v ktorom priestore by ste sa radi videli. Luxusné záclony môžu visieť u každého jedného z vás, a keďže nejde o predmety, ktoré by sa prudko ničili, oplatí sa zainvestovať do kvalitných produktov, ktoré budú prezentovať váš dobrý vkus.

Už len pohľad na materiálové prevedenie závesov alebo záclon druhých presvedčí, kto je tu pánom. Výhodou luxusných záclon je to, že sa k nim dá dokúpiť množstvo ladiacich textílií, ako sú dekoračné pásky, podšívky, ozdobné obliečky na vankúše, poťahové látky, obrusy a pod.

Čaro moderných tapiet

Dobrou cestou, ako pretvoriť interiér podľa vašich predstáv, je tiež využitie tapiet na stenu. Vliesové, papierové, luxusné hodvábne, vinylové, textilné, bez ohľadu na materiál vyzerajú skvelo vďaka jedinečným štruktúram, farbám a vzorom. Či s nimi ozdobíte všetky steny, alebo dodáte šmrnc prázdnym a nudným kútom, budete prekvapení, čo tapety na mieru spravia s vašimi pocitmi.

Aj u vás doma to môže vyzerať ako v inom svete. Môžete udávať trendy alebo byť sami sebou vďaka produktom vybraným na mieru vašej osobnosti. Pri interiérovom dizajne je nutné riadiť sa vlastnými pocitmi a prvým dojmom. To je cesta k modernému bývaniu.