Tapety pre detský svet

Detská izba predstavuje pre dieťa jeho malé kráľovstvo. Ponúka mu priestor na hranie, snívanie či rozvíjanie jeho fantázie. Aj preto by sme ho v tom mali podporiť a vytvoriť mu v izbe optimálne prostredie. A na tom sa môžu podieľať aj steny. Vymeňte fádne jednofarebné maľovky za atraktívne detské tapety, ktoré môžu niesť širokú paletu vzorov vhodných práve pre detský svet.

Atmosféra detskej izby sálajúca už od jej prahu

Už pri vstupe do detskej izby by ste mali mať pocit, že sa nachádzate v naozaj nevšednej miestnosti. Miestnosti, kde dominujú farby, príjemná, mierne rozprávková atmosféra. Práve tú vám pomôžu navodiť detské tapety. Ich výber by ste mali prispôsobiť najmä tomu, či v izbičke býva chlapec alebo dievča. Pre dievčatá sú vhodné typické farby ako rozličné odtiene ružovej, oranžovej či žltej. Chlapci zas budú spokojní s modrými či zelenkavými tapetami.

Vyberajte nadčasové vzory či tapety umožňujúce hru s priestorom

detske-tapety-ambiente-01

Detské tapety na sebe nesú množstvo vzorov. Nemusí sa však jednať o rozličné rozprávkové motívy, ktoré stratia svoju aktuálnosť, akonáhle dieťa podrastie.  Je ideálne, ak do detskej izby zvolíte nadčasové tapety, ktoré budú vhodné aj do izby tínedžera. Veľmi vhodné sú farebné tapety so vzormi rozličných pruhov, kociek či bodiek. Nimi navyše dokážete priestor opticky zmeniť, najmä v prípade, ak jeho rozmery nie sú priam ideálne. Ak je detská izba malá, uprednostnite skôr svetlejšie odtiene farieb s menšími vzormi. Naopak, väčšie priestory výrazne zútulnia sýte tmavé farby, pričom dovoliť si môžete aj väčšie vzory ako vodorovné či zvislé pásy.

Praktické umývateľné tapety

Tapety pre deti dokážu rodičom dokonca zjednodušiť údržbu detskej izby. A to najmä vtedy, ak si vyberiete umývateľné povrchy tapiet. Nikdy totiž neviete, kedy dieťa niečo rozleje či sa rozhodne ozvláštniť steny svojimi umeleckými výtvormi. Aj preto sú do detskej izby ideálne vinylové tapety, ktoré môžete kedykoľvek pretrieť navlhčenou handričkou.

Mnohé zaujímavé detské tapety nájdete aj v našom interiérovom štúdiu.