Prečo si vybrať vinylové tapety?

Hitom moderných interiérov sú rozhodne tapety. Tie ponúkajú možnosť dodať priestoru unikátnu atmosféru a veľmi jednoducho stenu odieť do najrôznejších farieb či vzorov. Medzi najpopulárnejší druhy tapiet súčasnosti patria vinylové tapety. Aké sú ich hlavné vlastnosti a najväčšie prednosti?

Zaujmú nielen farby, ale aj rozmanité povrchové textúry

Vinylové tapety sa vyrábajú technológiou aplikácie vinylových vláken na papierový, vliesový či iný podklad. Aj preto nadobúdajú oveľa väčšiu odolnosť ako papierové a vliesové tapety, pričom tá sa zvyšuje so zväčšujúcou sa hrúbkou vinylovej vrstvy. Vrstevnatosť vinylových tapiet otvára široké možnosti povrchových textúr, a preto si v ponuke jednotlivých výrobcov môžete nájsť tie najrozmanitejšie variácie. Špecialistom na povrchové úpravy vinylových tapiet je francúzska značka ELITIS, ktorá rok čo rok prichádza s novými nápadmi a štruktúrami tapiet. Aj preto ich výrobky očaria nielen vzhľadom, ale aj pri prejdení rukou po ich jedinečnej textúre.

Plusom tapiet z vinylu sú aj výborné vlastnosti

Výhodou vinylových tapiet však nie je len ich atraktívny vzhľad, ktorý interiér výrazne oživí a prinesie doň originalitu, ale aj výborné vlastnosti. Vinylové tapety je možné lepiť aj na povrch s nerovnosťami, pričom jednotlivé pásy dokážu zakryť priehlbinky či preliačeniny v stenách. Vďaka kvalitným materiálom pôsobia aj ako čiastočný izolant tepla, niektoré vinylové tapety ELITIS dokonca dokážu chrániť vašu domácnosť pred požiarom, keďže spomaľujú jeho šírenie. Sú odolné voči vlhkosti, ich povrch umožňuje veľmi jednoduchú údržbu, a preto ich môžete kedykoľvek umývať navlhčenou handričkou.

Vinylové tapety dokonca aj ako alternatíva klasických obkladov

Aj vďaka odolnosti a možnosti jednoduchého čistenia sa vinylové tapety hodia do naozaj akejkoľvek miestnosti bývania. V obývačke poslúžia ako atraktívna dekorácia a obohatenie priestoru o zaujímavý dizajnový prvok, deťom zas v ich izbe vytvoria vďaka detským vzorom malé rozprávkové kráľovstvo. Vinylové tapety môžete použiť dokonca ako alternatívu klasických obkladov za kuchynskú linku, na WC či do kúpeľne, pričom sú vhodné aj na nalepenie do murovaných sprchových kútov.

Objavte aj vy obrovský potenciál vinylových tapiet v interiéroch. V našom štúdiu vám veľmi radi pomôžeme pri ich výbere a skombinovaní s ostatnými prvkami vášho bývania.

tapety-vinilove-ambiente-01