Vliesové tapety oživia každú stenu: Poznáte ich bezkonkurenčné výhody?

Zabudnite na steny, ktoré mávala v detstve naša generácia. Dnes trh ponúka široký výber tapiet doslova od výmyslu sveta. Vinylové, papierové, kožené a mnohé ďalšie typy vrátane vliesových. Aké sú ich benefity?

Olupujúce sa tapety, pod ktorými sa robia bubliny a chce to určitú prax ich nalepiť i odlepiť, sú dnes minulosťou. Počuli ste už o netkaných – vliesových tapetách?

Netkané tapety sú obrovským hitom

Prečo? Dôvodov je hneď niekoľko. Tieto tapety z pokrokového materiálu si získajú každého, kto chce svoje steny vybaviť spoľahlivou a efektnou krytinou. Vliesové tapety sú zhotovené z inovatívnej zmesi syntetických a prírodných vlákien, ktorá sa tiež používa na výrobu gázy, kávových filtrov a vrecúšok na čaj. Buničinový podklad zo spodnej časti tapiet netreba natierať lepidlom, to sa nanáša priamo na stenu. Odolnosť, farebná stálosť a mnohé ďalšie vlastnosti vliesových tapiet z nich urobili po príchode na trh lídra medzi tapetami – netkaná textília doslova zaplavila interiéry.

Podklad, ktorému nehrozia plesne

Kedysi sa tapety spájali s plesňami a chorobami, ktoré s nimi súvisia. Mohla za to najmä nepriedušnosť tapiet, o tej však nemôže byť reč pri vliese, ktorý „dýcha“. Žiaden vznik plesní tak nehrozí, nakoľko sa pary neusádzajú medzi stenou a samotným podkladom.

Vlies je ideálny pre digitálnu tlač

Čoraz viac výrobcov tapiet sa prikláňa k digitálnej tlači, pre ktorú je vliesový materiál dokonalým (a jediným) podkladom. Prečo je najvhodnejší? Vyhovujú mu akékoľvek podmienky – zostáva stabilný v suchu i vlhku a dokonale sa prispôsobí povrchu. Pokojne teda vliesovými tapetami oživíte kuchyňu i kúpeľňu, žiadne poškodenia im vplyvom náročnejších podmienok nehrozia.

Aplikácia a odstránenie sú veľmi jednoduché

Tapety, ktoré sú odolné proti roztrhnutiu? Stavte na vlies! Vliesová tapeta je známa svojou hrúbkou a pevnosťou, vďaka ktorej je mimoriadne odolná a pokojne ju môžete aj umývať. Síce nejde o vodeodolnú tapetu, ale bezproblémov „sadne“ vo väčšine interérov. Časy, kedy odstránenie starých tapiet znamenalo naparovanie a škrabanie, sú preč! Stabilný podklad zaručuje dokonalé výsledky. Vlies sa veľmi jednoducho aplikuje na stenu, rovnako tak sa aj odstraňuje. Niektoré typy vliesov vám dokonca umožňujú odstrániť tapetu z jednej steny a použiť ju na druhú, a to všetko v jednom kuse.

Odolné tapety miestnosť odhlučnia

Okrem toho, že sú vliesové tapety oteruvzdorné, výborne sa s nimi pracuje a vytvárajú na stene dokonalý efekt. Pri výrobe vliesových tapiet sa používajú najmodernejšie technológie spracovania tapiet. Tento materiál šetrí vaše sily, nakoľko pri aplikácii sa natiera iba stena lepidlom a suché tapety sa lepia priamo na ňu. Neprehliadnuteľný bonus? Vliesové tapety odstránite zo steny vcelku!