MÁME ZNOVA OTVORENÉ! Vzhľadom na postupné uvoľňovanie epidemiologických opatrení sme aj my pristúpili k otvoreniu prevádzky, avšak pri dodržaní prísnych hygienických pravidiel. Vstup do našej predajne je možný len s rúškom alebo adekvátnym zakrytím úst a nosa. Ak nedisponujete ochrannými rukavicami, pri vstupe do predajne použite pripravený dezinfekčný roztok. Rovnako by sme vás chceli poprosiť, aby ste dodržiavali stanovený bezpečný odstup 2 metre. Ďakujeme za pochopenie a prajeme veľa zdravia a trpezlivosti. Tím Ambiente

Záclony a závesy do obývačky

Obývačka je zväčša najkrajšou izbou domu alebo bytu. Trávime tam najviac času, a preto si dávame záležať na zariadení obývačky. Neoddeliteľnou súčasťou zariadenia obývačky sú aj záclony a závesy. Ak nemáte na oknách v iných izbách bytu či domu nič, obývačka si to zaslúži. Aj kvôli intimite, aj kvôli zútulneniu. Do obývačky sa hodí aj záclona aj záves.

Ktorý z materiálov je vhodný na záclony a závesy do obývačky? Nuž, to záleží na vašom vkuse a na tom, čo sa vám páči. Záclona by určite mala siahať až po zem, respektíve 1 cm nad podlahou. Časy, keď boli záclony po radiátor, sú nenávratne preč. Niekedy sa tým záclona kvôli radiátoru posunie viac do izby, ale efekt stojí zato. Závesy si v obývačke môžete dovoliť len ako dekoráciu, a teda nemusia byť na celú šírku okna. Treba však dbať, aby ani dekoračné závesy nepôsobili ako handričky. Aj tam je potrebné dbať na väčšie riasenie, aby dekoračný kus pôsobil bohato.