MÁME ZNOVA OTVORENÉ! Vzhľadom na postupné uvoľňovanie epidemiologických opatrení sme aj my pristúpili k otvoreniu prevádzky, avšak pri dodržaní prísnych hygienických pravidiel. Vstup do našej predajne je možný len s rúškom alebo adekvátnym zakrytím úst a nosa. Ak nedisponujete ochrannými rukavicami, pri vstupe do predajne použite pripravený dezinfekčný roztok. Rovnako by sme vás chceli poprosiť, aby ste dodržiavali stanovený bezpečný odstup 2 metre. Ďakujeme za pochopenie a prajeme veľa zdravia a trpezlivosti. Tím Ambiente

Záclony a závesy Backhausen

Firma Backhausen je rakúska textilná firma založená v roku 1815 ako výrobňa dámskych sák a kabátikov. O 70 rokov neskôr sa firma vypracovala na hlavného dodávateľa textílii do kráľovského paláca pretože králi a cisári sa radi obklopovali honosnými materiálmi ako damašek, brokáty a gobelíny - a to od firmy Backhausen. Pán Franz Backhausen pracoval s mnohými umelcami vo viedenskej Wiener Werkstätte a ich diela prenášal na textílie. Veľa z jeho originálnych návrhov sa zachovali a sú pamiatkovo chránené a uložené v archíve.

Tradícia a moderno - to sú výstižne slová charakterizujúce firmu Backhausen. Nájdete od nich vysoko kvalitné vlnené látky z kolekcií Lana, Stirling a Urban ale aj farebné dekoračné látky, ktoré ozvláštnia každý inetriér.