KORONAVÍRUS HLÁSENIE. Vzhľadom na vzniknutú situáciu bude kamenný showroom Ambiente design zatvorený pre zákazníkov až do odvolania. Kontaktovať nás môžete emailom na ambiente@ambiente.sk. Tí zákazníci, ktorí si u nás už objednali, budú informovaní jednotlivými dizajnérkami o priebehu ich zákazky. Naši dodávatelia ako aj my robíme všetko preto aby sme dokončili zákazky a uspokojili všetkých záujemcov o naše produkty a služby.

Záclony a závesy Backhausen

Firma Backhausen je rakúska textilná firma založená v roku 1815 ako výrobňa dámskych sák a kabátikov. O 70 rokov neskôr sa firma vypracovala na hlavného dodávateľa textílii do kráľovského paláca pretože králi a cisári sa radi obklopovali honosnými materiálmi ako damašek, brokáty a gobelíny - a to od firmy Backhausen. Pán Franz Backhausen pracoval s mnohými umelcami vo viedenskej Wiener Werkstätte a ich diela prenášal na textílie. Veľa z jeho originálnych návrhov sa zachovali a sú pamiatkovo chránené a uložené v archíve.

Tradícia a moderno - to sú výstižne slová charakterizujúce firmu Backhausen. Nájdete od nich vysoko kvalitné vlnené látky z kolekcií Lana, Stirling a Urban ale aj farebné dekoračné látky, ktoré ozvláštnia každý inetriér.